Nieuws

Voorpost Gent herstelt graf Roza De Guchtenaere in ere

31 oktober 2010

 Klik hier om de foto in zijn origineel formaat weer te geven. Omdat een volk dat zijn verleden niet eert ook geen toekomst heeft, hechten we bij Voorpost enorm belang aan wat reeds achter ons ligt; en omdat we er een zaak van maken dat hen die ons in de strijd reeds vooraf zijn gegaan het respect wordt betoond dat zij verdienen, was het hoognodig om de laatste rustplaats van Roza De Guchtenaere, in het jaargetijde van dodenherdenking, een opknapbeurt te bezorgen.

Daar Roeland Raes, die reeds sinds vele jaren de persoon van Roza De Guchtenaere heel erg genegen is en er voor gezorgd heeft dat haar graf voor het nageslacht bewaard blijft, momenteel enigszins met zijn gezondheid sukkelt, besloot Voorpost Kring Gent om alvast deze taak op zich te nemen.

Vandaag trokken een drietal militanten van de kring richting Westerbegraafplaats, aan de Gentse Palinghuizen, om  aldus de nodige arbeid te verrichten. Er werd geschuurd en geschrobd dat het een lieve lust was; van het Leeuwenschild; dat de dekplaat van haar graf siert, werd de verweerde verf verwijderd en opnieuw, met veel toewijding, ingekleurd. Tot slot werden er nog chrysanten geplaatst en, na enkele momenten van ingetogen bezinning, was de tijd aangebroken om huiswaarts te keren.


Categorie:   Geschiedenis
Regio:   Vlaanderen


««»»

Agenda

20 mei 2012
Herdenking Oostfronters
Naar jaarlijkse traditie gaat op zondag 20 mei te Stekene de herdenking doo...
20 mei 2012
Historische beurs van de Vlaamse Beweging
De historische beurs van de Vlaamse Beweging die elk jaar plaatsvindt te Ni...

Multimedia




© 2004 - 2012 Voorpost - Alle rechten voorbehouden - Gebruiksvoorwaarden