Nieuws

Actie tegen UF te Drogenbos

09 oktober 2010

 Klik hier om de foto in zijn origineel formaat weer te geven. Een gunstige wind bezorgde ons alle gegevens omtrent een 'grootse' spaghettiavond gevolgd door "t-dansant" georganiseerd door de U.F (Union Francofone) van Drogenbos.

Deze info konden we niet zo maar naast ons neerleggen en ook wij verplaatsten ons naar de Vlaamse (faciliteiten)gemeente Drogenbos om post te vatten aan de ingang van de zaal.

Druppelsgewijs vonden de franskiljons de weg naar hun spaghetti, waarbij ze door een haag van Voorposters moeten lopen die gewapend waren met affiches 'Faciliteiten weg er mee' en 'Ook hier bent u op Vlaamse grond'. Vlaamse Leeuwenvlaggen maakten duidelijk aan de Franskiljons dat Drogenbos behoort tot Vlaanderen en dat zulks in de toekomst ook zo zal blijven.

De burgemeester trachtte ons er nog van te overtuigen om onze affichkes op te vouwen en onze Vlaamse leeuwen op te rollen want het ging toch allemaal zo goed in Drogenbos.

Onze actie was, volgens hem, totaal overbodig en zou de franstaligen enkel maar op stang jagen. En die mogen uiteraard niet verontrust worden.

Dat we geen gevolg gaven aan zijn oproep spreekt voor zich en onze militanten bleven actie voeren van 19 tot 20 uur. Politieversterking werd opgeroepen maar alles verliep zonder incidenten.

Het Laatste nieuws bracht een objectief verslag over onze actie.





Categorie:   Faciliteitengemeenten
Regio:   Vlaanderen


««»»

Agenda

20 mei 2012
Herdenking Oostfronters
Naar jaarlijkse traditie gaat op zondag 20 mei te Stekene de herdenking doo...
20 mei 2012
Historische beurs van de Vlaamse Beweging
De historische beurs van de Vlaamse Beweging die elk jaar plaatsvindt te Ni...

Multimedia




© 2004 - 2012 Voorpost - Alle rechten voorbehouden - Gebruiksvoorwaarden