Nieuws
Uitje te Twente
13 juni 2010

Op zondag 13 juni hebben Voorposters uit Twente hun maandelijkse stamtafel omgevormd tot een meer serieuze maar wel ontspannen gelegenheid. De dag begon vroeg met een fietstocht van ongeveer veertig kilometer. Via De Lutte, langs het beeld van de
Hellehond trokken wij over de
Paasberg, die een behoorlijk stevige klim voor sommigen bleek te zijn. Ons eerste doel was " 't Springendal", een natuurgebied in het noorden van Twente waar een goed georganiseerd middagmaal op ons wachtte. Vervolgens werd een korte wandeling van ongeveer vijf kilometer gemaakt onder leiding van een deskundige gids die een hoop interessante wetenswaardigheden over locale flora wist te vertellen.
Na afloop van de wandeling verruilden wij het bos voor een meer door mensen beïnvloedde omgeving, namelijk het
Openluchtmuseum van Ootmarsum. In het Openluchtmuseum was naast een inkijk in het leven op een Twentse boerderij rond 1900 ook een hoop interessants over de Twentse cultuur en historie te zien. Veelvuldig kwamen hierin de pre-christelijke aspecten van de Twentse cultuur aan het licht, zoals een ingemetselde levensrune in één van de gebouwen.
De drukke middag werd afgesloten met een goed glas van onze locale trots op een zonovergoten terras in de Ootmarsumse binnenstad.
Categorie: Twente
Regio: Nederland