Nieuws
Ierse Avond
24 oktober 2009
Voorpost organiseert ieder jaar een feest in het teken van lokale Europese identiteiten. Dit jaar organiseerde Voorpost de Ierse Avond in Amersfoort. De avond begon op tijd na een korte inleiding over Ierland en de Ierse vrijheidsstrijd en wel met enkele typisch Ierse gerechten onder gehoor van (wellicht iets te) sfeervolle Ierse muziek. Interessante filmbeelden over de Ierse onafhankelijkheidsstrijd tegen de Britse bezetting vulden het informatieve gedeelte aan. Daarna was er ruim de gelegenheid om bij te kletsen onder het genot van een verfrissing.
Een spreker van het ‘comité voor behoeftige Nederlanders’ WijWijWij sprak over de soms schijnende toestanden in Nederland en legde uit dat armoede ook in Nederland bestaat. De collectebus die hierna rondging werd grif gevuld.
Volgend jaar zal het ‘oktoberfeest’ weer in het teken staan van een ander verdrukt Europees volk. En dat kunnen er helaas veel te veel zijn.
Categorie: Kameraadschap
Regio: Nederland